Малюнки Тараса Шевченка (пейзажі, до віршів)

Малюнки (Тарас Шевченко) до віршів, хата — купити книги.

Упродовж життя Т. Шевченко створив малюнки олівцем і пером, малював аквареллю й сепією. Виокремлюються офорти, за які отримав звання академіка. Графічні шевченківські вершини — значна тема, що мусить розглядатися окремо від його малярського спадку.

По книгах видавництва можна розшукати ілюстрації до Шевченкових поезій і картини, мистецтвознавчі студії й лекційні напрацювання. В ювілейний рік вирішено їх зібрати для огляду читачів сайту в кількох тематичних подачах. Найбільше потрібного матеріалу зосереджено у фундаментальній "Полтавщині" і "Лекціях з історії мистецтва".

 

Профільний том полтавської Шевченкіани — 600 грн.
Мистецьке видання є у продажу.

 

Графічність

Купити книги

 

Малюнки Шевченка

Графічні твори Кобзаря — це гравюри,
акварелі, рисунки олівцем.

Картини Тараса Шевченка, малюнки.

Лекції з історії мистецтва. — К., 2006–2009. — Зшиток 4.

 

Четвертий лекційний зшиток містить окрему тему з оглядом малярської і графічної спадщини художника. До графіки належать зображення, намальовані тушшю й аквареллю, граверні композиції.

Малюнки (Тарас Шевченко).

Акварельний аркуш з альбому натурних замальовок, зроблених в Україні 1845 р.

Малюнки Шевченка. Хронологічно спадок охоплює 1830–61 рр. Зібране у кількох альбомах, серіях і циклах, також включає чимало окремих аркушів. Серія гравюр (на основі натурних рисунків) "Живописна Україна" (1844) відома з репродукцій. До неї входять: гравюра з історичним змістом ("Дари в Чигирині"), фольклорна ("Москаль i смерть"), дві побутові ("Судна рада", "Сватання") і дві з краєвидами ("У Києві", "Видубицький монастир"). Всі вони нині цінуються як високохудожні граверні зразки — майстерно виконані й прекрасно скомпоновані.

Малюнки Т. Шевченка. У його доробку багато акварельних робіт. Під час заслання малює аквареллю в Аральській експедиції Олексія Бутакова. Аральська описова експедиція відбувалася 1848–49 рр. під командуванням лейтенанта Бутакова, і мала вивчати Аральське море, його узбережжя, приморські річки, острови і можливості судноплавства. До її складу в якості штатного художника було залучено і його. Збереглися експедиційні акварелі й сепії, найбільше з Кос-Аралу. Пейзаж з панорамою укріплення Раїм з боку Сирдар'ї (1848) можна оглянути вище. 1857 р. створено цикл повчальних ілюстрацій на тему "Блудного сина", котрі мали відтворюватися в гравюрі. Опинившись після заслання у Петербурзі, інтенсивно працює над створенням офортів. За роботу над офортами одержує звання академіка. В портретах обличчя мальовничо й психологічно опрацьовані. У граверних творіннях досягнув значних успіхів у передачі освітлення і розподілі світла й тіней.

 

Малюнки Шевченка до віршів

Інколи віршовані форми доповнювалися автоілюстраціями,
і поетичні образи втілювалися у графіці та картинах.

Малюнки Шевченко до віршів.

Гармонійне єднання поетичного і художницького таланту дало можливість образотворчими засобами втілювати образи поезій. Ніхто не відчуває поетичний настрій краще за людину, котра написала ці рядки; якщо поет володіє даром малювати, то зможе найточніше втілити свої образи за допомогою різця чи пензля. Деякі пейзажі відтворюють ландшафти, будівлі й споруди, міські вулиці й пам'ятки, описані у творах.

Малюнки до віршів Шевченка. Перша ілюстрація супроводжувала баладу "Тополя" (1839). Згодом з'явилися начерки свинцевим олівцем до балади "Утоплена" (1841), поеми "Відьма" (1847), сепії до "Невольника" (1843) та інші. Частина з них є ескізними варіантами, решта — завершені ілюстративні зразки. Деякі помітно випереджають появу поеми. Наприклад, образотворчі прототипи до "Невольника" з'явилися на два роки раніше за текстове втілення (дві сепії, їх часто репродукують на сторінках шевченкознавчих студій). Окрім спеціальних ілюстрацій, на полях текстових автографів часто можна бачити зарисовки-експромти й довільні зображення, зроблені рукою автора віршів.

 

Малюнки Тараса Шевченка

Документальну вартість мають
замальовки нині втрачених пам'яток.

Тараса Шевченка малюнки; образотворчий дизайн, купівля.

Ханко Віталій. Полтавщина: плин мистецтва, діячі. — К., 2007.

 

У поважній мистецтвознавчій праці зосереджено ряд розвідок з художнього шевченкознавчого поля, дослідження супроводжує велика кількість ілюстративних об'єктів і репродукцій. Сьогодні це найбільш повне зібрання полтавської мистецької Шевченкіани. Справжній шанувальник великого поета повинен мати цей фундаментальний том удома, у власній книгозбірні.

Малюнки Тараса Шевченка. 1845 р. Київська археографічна комісія провела історико-етнографічну експедицію по Київській і Полтавській губерніях. Кобзар увійшов до експедиційного складу в якості учасника. В результаті постали пейзажі Чигирина й Суботова, поселень біля Канева, Полтави і Решетилівки, що мають документальну вартість. У Полтаві замалював дім Івана Котляревського, котрий згодом зруйнували. Після Другої світової війни садибу відбудували саме на основі натурної замальовки 1845 р., нині це музей-садиба І. Котляревського. Переяславська церква Покрови була знищена тоталітарним комуністичним режимом СССР у 1936–37 рр. Але для нащадків був збережий її автентичний вигляд 1845 р. (фото).

 

Хата Шевченка (малюнок)

Начерк олівцем відтворює типові обриси
українського житла на дві половини.

Малюнки хати Шевченка.

Олівцевий начерк зображує батьківський будинок у селі Кирилівці. (Стара вимова назви села — Керелівка, з 1929 р. Шевченкове, належить до Звенигородського району, Черкащина). Рідне село не раз ставало прообразом його віршів.

Малюнки хати Шевченка. В цьому домі 9 березня 1814 народився майбутній діяч культури. На копії В. Рєпніної, що подана нижче, дата народження записана за старим стилем, який тоді був прийнятий — "1814 г. февраль 25". Будівля під солом'яною стріхою, білена, з чорним димарем. Типова для наддніпрянських сіл і містечок ХІХ ст. Такі старосвітські релікти сьогодні називають "шевченківськими". Техніка виконання — папір, олівець (фото).

 

Малюнок хати Тараса Шевченка.

Оригінал був зарисований художником в листопаді 1843 р. Копія виконана для себе княжною Варварою Рєпніною у січні 1844 р.

Хата Тараса Шевченка (малюнок). Копія (фото вище) цінна автопрофілем, котрий поет домалював на ній — невеликий профіль можемо бачити з правого боку, біля хатнього причілку. Він же залишив нам і автограф з датою свого народження й двовіршем унизу під зображенням.

 

Купити книги

Зацікавилися виданнями? Придбайте їх.

Малюнки Т. Шевченко.

Наявність: у продажу.

Профільне видання полтавської Шевченкіани —
"Полтавщина" — 600 грн.
Комплект лекцій — 200 грн.

Для купівлі пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Книги купити.

 

Пов'язані статті:

 

Нагору