Ілюстрації до творів Шевченка — малюнки, картини

Ілюстрації творів Шевченка, до віршів Тараса — купити.

Образотворчий матеріал, створений за мотивами поезій, не раз репродукувався у книгах видавництва. В ілюстрованих виданнях представлені різноманітні взірці давньої і новітньої Шевченкіани, декотрі з яких ми вирішили тут зібрати, створивши тематичну добірку.

Публікація присвячена 200-річному ювілею.

 

Профільне видання з полтавської Шевченкіани — 600 грн.
Мистецтвознавчий том є у продажу.

 

Ілюстрування

Купити

 

Ілюстрації до творів Шевченка

Альбом 1885 р. історик запорізької вольниці
Д. Яворницький назвав "монументом".

дизайн.

Ханко Віталій. Полтавщина: плин мистецтва, діячі. — К., 2007. — С. 264, 267, 272.
5 репродукцій: О. Сластьон. Ілюстративний ряд до "Гайдамак". 1883–85. Автотипія.

Ілюстрації до творів Шевченка. Епічна поема не раз ілюструвалася. Найбільш відоме петербурзьке видання 1885 р., котре історик Запоріжжя Дмитро Яворницький охарактеризував як "монумент".

Ілюстрації до віршів Шевченка. Ілюстратор з відповідальністю поставився до складного завдання, ретельно вивчав відповідні матеріали, відвідав місця гайдамацького руху. Над ілюстративним циклом він працював з 1883 до 1885 р. До нього ввійшли побутові сцени (до "Епілогу", "Гупалівщини", заставки до "Галайди", "Лебедина"). Майстерно передані складні багатофігурні композиції, сповнені динаміки повсталого народу ("Сини мої", "Конфедерати", "Свято в Чигирині", "Червоний бенкет").

Величним спокоєм і тихою задумою переповнена змонументалізована композиція "Кобзар" (розділ "Свято в Чигирині"). В центрі виокремлюється кремезна постать співця, що сидить під могутнім дубом, а навколо нього зібралися козаки, міщани й селяни. Притискаючи до лівого боку кобзу, музика натхненно співає і закликає народ помститися гнобителям. З мистецьким тактом зображено побачення Яреми й Оксани на тлі природи. Постаті закоханих немов огорнуті зеленим шатром дерев і різнотрав'ям. Тонкою культурою розуміння суті книжкової графіки позначені сюжетно-декоративні заставки до розділів "Титар", "Треті півні", "Гупалівщина" та кінцівки до розділів "Бенкет у Лисянці", "Епілог".

 

Ілюстрації Тараса Шевченка

Малюнки набули популярності серед громадськості,
їх передруковували численні органи української преси.

Дизайнерська мова плаката, фото.

Ханко Віталій. Полтавщина: плин мистецтва, діячі. — К., 2007. — С. 275, 276, 279.
Три репродукції: О. Сластьон. Ілюстративний ряд до "Катерини", "Наймички", "Причинної". 1910, 1929. Туш, перо.

Ілюстрації Тараса Шевченка. У 1877, під час навчання в Петербурзі (в Академії), Опанас Сластьон намалював зображення до "Невольника". Знову звернувся до теми у 1929 р. В межах двох наведених дат і укладається великий цикл робіт. Ілюстрування охопило вірші, поеми та балади: "Невольник" (1877, 1929), "Катерина" (1884, 1905, 1925), "Гайдамаки" (1883–85), "Гамалія" (1888, 1897), "На Великдень..." (1908), "Наймичка" (1910, 1929), "Причинна" (1929), "Закувала зозуленька..." (1929). Дати виконання невідомі: "Тополя", "Перебендя", "Минають дні..." (повний список міститься безпосередньо у дослідженні).

Ілюстрації до віршів Тараса Шевченка. Шевченкознавча тематика посіла у фундаментальному мистецтвознавчому томі поважне місце. Їй присвячено розвідки "З призабутої скульптурної Шевченкіани", Сластьонова графіка, з нових матеріалів про іконографію, про скульптора Михайла Гаврилка. По всій праці розосереджено масив тематичних зображень:

  • автоілюстрація до "Невольника" (1843, сепія; с. 27) і церква Покрови в Переяславі (1845, акварель; с. 142);
  • скульптури — пам'ятники, погруддя й рельєфи (с. 92, 238, 342, 346, 385);
  • картина маляра Василя Хитька, на якій відтворено поета на селянському весіллі (с. 231);
  • олівцевий портрет роботи Михайла Гаврилка (с. 345);
  • рельєф різьбяра Якова Усика, де поет слухає О. Вересая (с. 388);
  • акварель (гризайль) Євгена Путрі, де Кобзар відвідує могилу Івана Котляревського (с. 420).

Шанувальники творчості великого поета зможуть знайти у мистецтвознавчому томі чимало цінного. На сьогодні саме в цій фундаментальній праці зосереджена полтавська мистецька Шевченкіана. Якщо справді цінуєте Шевченкові поезії і їх образотворче відтворення, — мусите мати вдома цю книжку.

Том продається на сайті видавництва.

 

Шевченка ілюстрації

Малюнок героя з узагальненими рисами Козака Мамая,
відображеними в популярній народній картині.

малюнки олівцем, скульптура фото.

Камінний спалах. Петро Печорний. Кераміка і графіка. — К., 2006. — С. 68.
Кінцівка розділу: П. Печорний. Козак-бандурист. 1998. Папір, туш, перо. 13 * 19.

Шевченка ілюстрації. Малюнок постав за мотивами вірша "Н. Маркевичу" ("Бандуристе, орле сизий..."), написаного перед від'їздом Миколи Маркевича на Прилуччину. Слова вірша звучали наскільки пісенно, що їх згодом поклали на музику; отже, постало завдання відтворити зображення пісні. Бандурист сидить серед степу, де, за образним висловом, високі могили з буйним вітром розмовляють. Монументалізована постава героя із лаконічними, впізнаваними абрисами близька до Козака Мамая.

Художницьке бачення поетового слова можна придбати. Або замовте художнику створити образний елемент, що найбільш близький для Вас. Ювілейний рік треба стрічати, маючи вдома образотворчі ремінісценції поезій Кобзаря.

 

Ілюстрації до творів Тараса Шевченка

На полотні відтворено точку відліку подій поеми —
початок очищення Правобережжя від іноземців.

пейзажі-картини природи; натюрморти.

Анатолій Зорко. Живопис. — К., 2011. — С. 17.
Сторінкове відтворення: А. Зорко. Пам'яті Івана Гонти. 1995. Полотно, олійні фарби. 126 * 154.

Ілюстрації до творів Тараса Шевченка. Картина присвячена подіям, описаним у "Гайдамаках". На ній відтворено момент вибуху народного гніву — обряд освячення ножів проти ночі Маковія. Наступного дня після освячення бере початок визвольне повстання на Правобережжі — Коліївщина (1769). Під час повстання правий берег Дніпра було очищено від іноземців. Барви картини нічні, колорит пейзажу підкреслює урочистість події. Другорядні елементи пейзажу (природа, будівлі) на картині узагальнено до лаконічної лінії небокраю. Зосереджені лики ченців Мотронинського монастиря, шанобливо схилені голови козацтва і тьмяне полум'я свічок на широких рогах могутніх степових волів малярськими засобами передають стан внутрішньої напруги.

 

Купити книги, малюнки

Зацікавилися книжками? Придбайте їх.

"Полтавщина" — 600 грн.

Альбом А. Зорка — 400 грн.
"Камінний спалах" — 400 грн.

Для купівлі телефонуйте: (050) 803-64-90; (068) 876-58-62.

Книги купити.

 

Пов'язані статті:

Конспект архітектура, декоративно-ужиткове; підручник з образотворчого мистецтва.

 

Нагору