Мова плаката СССР (фото)

Плакат СССР (мова фото) — купити світлини.

До відкриття виставки 12 липня 2011 р. альбом видано
1) з м'якою обкладинкою (терміновий наклад), у грудні проведено палітурні роботи
2) з твердою палітуркою.

Плакат Кудряшовых 1950–2010-х : [альбом]. — К., 2011.

В альбомі представлена творчість родини Кудряшових — Клавдії, Євгена і Антона, що репрезентує етапи розвитку вітчизняної плакатистики 1950–2010-х рр. Найбільш продуктивним був період СССР: агітаційна продукція, соціальна тематика. Вміщено кількасот фото плакатів.

Для художників, колекціонерів і шанувальників мови плаката.
Образотворче видання.

 

Плакати фото

Епоха СССР

Книга

 

Плакати фото

Подружжя Кудряшових — Клавдія і Євген —
у повоєнний час стали визначними радянськими плакатистами.

СССР плакати фото.

Їхня праця в цій галузі бере свій зачин ще в студентські роки, з початку 1950-х рр. Євген Леонідович з іронією любить згадати, що саме йому належить ноу-хау — додати профіль Й. Сталіна до узвичаєної тріади Маркса, Енгельса й Леніна. Четвірку комуністичних апологетів тиражували 1954 р.

Плакати фото. Тематика художника завжди відзначалася злободенністю, що особливо цінно для сатиричного жанру. Часто подібна творча свобода йшла врозріз із усталеними ідеологічними радянськими стереотипами. Траплялося, що вже готовий тираж особливо гострої роботи одразу пускали під ніж. Дещо свідомо робилося "в шухляду", оскільки було ясно, що такий образ ніяк не зможе пройти прискіпливу радянську цензуру. Приміром, образи на зразок плакатів (фото див. у альбомі) із зображенням партії у труні (1985), звісно, не могли афішуватися, й робилися для шухляди.

Плакати СССР фото. Для подружжя характерна антивоєнна тема. У Клавдії вона знайшла відображення у ряді робіт 1960–1980-х рр. Особливо сильно вона пролунала у роботі "Не для війни ростим ми синів" (1979) — найбільш відомій з-поміж цього циклу. Саме у рік створення, 1979 р. почалася 10-річна афганська війна. Він прозвучав настільки, що був у дефіциті, й навіть продавався з-під поли. Купити ці плакати у Києві було досить складно. Знахідки Євгена часто йшли врозріз із композиційними та формальними методами соцреалізму. Скажімо, у "Прапорі Жовтня" (1977) він зобразив червоний прапор таким чином, що його згини утворюють силует білого голуба — миротворчого символу. Тут ми бачимо класичний для сюрреалізму метод подвійного образу.

 

Купити плакати

Безпосередньо на сайті видавництва
можете
придбати альбом.

Купити плакат.

Творчість подружжя припала на епоху, котра, власне, і становить основу такого явища, як плакатна продукція СССР. 1924 р. радянську імперію щойно утворили, 1930-і рр. перекреслили репресії, 1940-і рр. — Друга світова війна і повоєнна розруха. Типова радянська плакатна продукція масово виробляється у 1950–1980-х рр. На роботах подружжя позначилися позитивні й негативні моменти епохи.

Запит інтернет-аудиторії "купити плакати СССР" адресується до таких тем ілюстрацій альбому:

  • агітаційна продукція;
  • проти війни;
  • дружба народів;
  • екологія;
  • материнство, дитинство;
  • соціальний погляд;
  • проти пияцтва (за здоровий спосіб життя);
  • про куріння.

Купити плакати. Екологічні знахідки Євгена Леонідовича радянських часів ("Не губіть!", "Схаменіться, люди!") залишаються злободенними і сьогодні. Картина-пейзаж природи з безкінечними (до обрію) рядами вирубаних дерев (див. зображення вгорі) прозвучала у 1980-х. Екологічні осмислення продовжилися у набутку онука Антона, котрий у співавторстві зі своїм дідом у 2000-х – на початку 2010-х рр. створив ряд актуальних робіт на екологічну тематику — про Чорне море (2009), "Порятунок потопаючих — справа самих потопаючих" (2010), "Тут жила блакитна планета..." (2010). В екологічному циклі, присвяченому захисту природи мовою плаката, представник молодої (комп'ютеризованої) генерації Антон застосовує новітні цифрові технології. Паралельно із класичними академічними методами він використовує елементи комп'ютерної графіки.

 

Плакати СССР

За визначенням історика Сергія Білоконя,
абревіатура з назвою радянської імперії не перекладається.

Плакати СССР.

Одним із головних засобів передачі ідеологічних принципів радянської держави стала політична плакатна продукція. Вона посіла перше місце серед масиву комуністичної пропаганди.

Плакати СССР. У найвіддаленіших точках гігантської імперії — від прикордонних застав до головних площ столичних міст, від табірних бараків до кабінетів партійних сановників — невід'ємною складовою радянського способу життя були агітаційні плакатні вироби. Пропагандистські матеріали стали обов'язковим атрибутом усіх державних і громадських установ, освітніх закладів, виробничих цехів. У побуті широких мас плакатна образотворчість відігравала провідну роль, оскільки від робочого місця до помешкання — вона всюди супроводжувала людину. Часто плакатний образ був чи не єдиним зразком образотворчості, доступним для багатьох громадян тоталітарної держави.

Сьогодні левову частку світового інформаційного простору займає реклама. Проте порівняно з агітаційною продукцією радянського часу сучасна поліграфічна реклама програє щодо художньої форми і композиційного вирішення. Так, цифрові технології відкрили доступ у цю галузь багатьом людям, котрі не мають жодної фахової мистецької підготовки. Це суттєво знизило загальний професійний рівень. Графічні роботи плакатистів, виконані кілька десятиліть тому, для сучасних рекламістів і дизайнерів стали недосяжними. Майстерність минулого століття з позицій наших сучасників сприймається вже як приклад втраченої школи.

 

Мова плаката

У минулому столітті він змінив свідомість людей,
соціальних верств і цілих країн.

Мова плаката.

Активний вплив образотворчості на глядача найвиразніше втілений мовою плаката. Він в своїй основі покликаний відповідати на виклики сучасності, торкаючись усіх сфер соціального життя суспільства. В ХХ столітті він став ключовим засобом для зміни свідомості конкретної людини, певних соціальних верств і, зрештою, цілих країн. Агітаційна й рекламна плакатна продукція завоювала культурно-інформаційний простір.

Мова плаката. Є чимало прикладів авангардних рішень і здобутків. У вихорі революції агітаційна діяльність набула небувалого розмаху. Будівництво, монументалізм, дизайн промислових виробів — все мало відповідати завданням нової ідеології. Представники усіх спрямувань і течій — адепти конструктивізму, кубізму, символізму, бойчукісти — своїм головним завданнями вважали створення нового агітаційного напрямку й поширення його впливу на всі сфери суспільного життя. Серед задіяних постатей виокремлюються Юрій Нарбут і Василь Єрмілов, Адольф Страхов і Василь Касіян.

Подружжя Клавдії і Євгена Кудряшових долучилися до процесу вже в повоєнні роки. Чимало їхніх робіт добре пам'ятають представники старшого покоління. Роботи художниці пройняті ліричним відчуттям й особливою вишуканістю в передачі образів персонажів. Особливо вдавалися їй жіночі й дитячі образи. Тут знайшли своє втілення технологічні новації. Застосування прийому письма акварельними фарбами "по мокрому" наразі також було оригінальною знахідкою. Так, експресивне малярство "a la prima" особливо органічно підходить до робіт "Здрастуй, літо піонерське!" (1974), "Піонер — друг природи" (1974), "Пам'ятаємо" (1975). Загалом позначилися впливи малярства (живопису) і скульптури, дещо є від олійної картини, рисунку, малюнків олівцем і аквареллю.

Робота вимагала проникнення в світ дитини. Наприклад, 1989 р. готувався до друку дитячий пізнавально-навчальний посібник (курс) образотворчого мистецтва (види, стилі, художні жанри), адаптований для потреб юної аудиторії, своєрідний конспект-підручник з образотворчого мистецтва — графіки й скульптури, малярства (живопису). В легкій, популярній формі оповідалося про декоративно-ужиткові речі, картини, стилі архітектури. Клавдії Андріївні замовили його ілюструвати. Вона спеціально придбала безліч іграшок, декоративно-ужиткових зразків (фарфор, фаянс), щоб поставити натюрморти. За задумом, натюрморти були образотворчим засобом і мали розкривати зміст ілюстрацій.

За матеріалами передмови
Остапа Ковальчука

 

Книга

Купити плакат СССР.

 

Зміст

Остап Ковальчук. Передмова /рос., укр., англ./

Біографії Клавдії, Євгена і Антона Кудряшових /рос., укр., англ./
Автобіографії Клавдії і Євгена /рос., англ./
Хронологія життя і діяльності Антона /рос., англ./

Альбом (репродукції)

 

Ілюстрації

Плакати.

Купити фото СССР.

Мовою плаката, купили.

Радянське фото — мова

СССР плакат куплю.

 

Презентація, преса, телебачення

Презентація

12 липня 2011 р. у галереї "Мистець" (Київ) відкрилася виставка, на якій публіці було презентовано перший випуск альбому. 27 липня, напередодні закриття, ще раз було зібрано журналістів. Матеріали експозиції широко представлені у газетах, журналах, радіопрограмах, теленовинах, передачах, інтернет-журналістиці, блогах, фотострічках веб-порталів, відеооглядах. З передруками і анонсами число матеріалів у ЗМІ склало понад півсотні (їх може бути до 70). Принагідні приклади подано нижче. Тональність різна — від ностальгії за світлим радянським минулим до смакування чиновників у слинявчиках.

 

Преса

Мова плаката СССР.

Купити фото.

Великий 12-сторінковий відгук Олени Корусь в журналі "Антиквар" (єдиний в країні журнал для колекціонерів антикварних художніх речей). Назва "Для нас зайнявся день новий..." (К., 2011. № 9 /56/. Сент. С. 58–69), ілюстровано 18 кольоровими репродукціями. Рубрика "Колекція". Завантажити номер журналу: antikvar (ua) (введіть на сайті в пошуковий рядок "зайнявся новий").

Допис Костянтина Баранова у "Газеті по-українськи" (К., 2011. № 1261. 29 лип. С. 12), 3 фотографії. Онлайн: gazeta (ua) — 392326.
Анонси на ukr (net); mynews-in (net), news (rambler).

Відгук Олесі Пупиніної у газеті "День" (К., 2011. № 134 /3535/. 2 серп. С. 8). Про експозицію, альбом (помилково названий каталогом). Онлайн: day (kiev) (ua) (ввести в пошук "підготували до друку каталог").
Розгорнутий анонс є на сайті "Дня" (пункт меню "Новини"). Анонс на news (meta). Передрук на achenia (rssing).

В "Робітничій газеті" допис Валерія Поліщука "Шорсткою мовою плаката" (К., 2011. № 136. 3 авг.). Онлайн: rg (kiev) — article21989.

Відгук Марини Самольотової у газеті "Пенсійний кур'єр" (К., 2011. № 31 /429/. 5 серп. С. 15). Завантажити номер газети: courier-pfu — 31_ua0.pdf.

Мова — купити плакат.

 

Телебачення

СССР, придбання.

15-хвилинна телепрограма "В майстерні художника" (щотижнева програма про мистецьке життя) ДТРК "Культура" про відкриття експозиції. Починається телепрограма з демонстрації ведучою Оксаною Павловою першого випуску альбому. Телепрограма є на youtube (користувач AntoniyKud).

На сайті телеканалу новин "24" є 3-хвилинний телерепортаж з виставки (транслювався у новинах) від 28 липня 2011 р., є стаття. Перегляд на 24tv (ua): ввести у пошук через Google "дружина Євгена — Клавдія".
Анонс на ukr (net). Відео є на youtube, video (i) (ua), ukrvideo (com), video (bigmir), mojtvportal (si), video (meta), 100india, um-ok (info). Передрук на пох (com) (ua).

Пост-реакцією на подію став 3-хвилинний відеосюжет на телеканалі "Інтер". 22 грудня 2011 р. відеосюжет зі статтею розміщено на Подробности UA — інтернет-проекті новин телеканалу "Інтер". Завантажити: podrobnosti — video — 811141.

 

Інтернет

Веб-огляди

Плакат СССР, купівля.

На сайті національного агентства "Укрінформ" є допис Андрія Аммосова за 16.07 2011 р. Повністю: ukrinform (ua) (введіть у пошуковий рядок "дует Клавдії та Євгена").

Стаття Стаса Козлюка 27.07 2011 р. на провідному інформаційно-аналітичному ресурсі "Лівий Берег" (Київ) — LB (ua). Фотограф Тетяна Медведєва. Онлайн: society (lb) (ввести у пошук "27 июля устроили выставку").
Передрук на "Новости Mail.Ru".

Міський портал "Київпрес" 27.07 2011 р. розмістив відгук у розділі новин міста. Переглянути: kievpress — 10358.
Анонси на novoteka, inforotor.

Дизайнер.

Інтернет-проект центрального телеканалу "1+1" — ТСН UA 28.07 2011 р. подав допис про подію. 17 фотографій відзнято агентством "УНІАН". Повний текст: введіть на сайті ТСН у пошуковий рядок "выставка украинского советского".
Анонси на prosport-ru (tsn), pogoda (tsn).

Провідний інформаційно-аналітичний портал Comments (UA) (Київ; понад 1 млн 800 тис. відвідувачів щомісяця) 28.07 2011 р. оприлюднив огляд Олекси Шкатова (11 світлин). Повний текст: comments (ua) — 277276.
Розгорнутий анонс на Comments (пункт меню "Liveblog"). Анонси на ukr (net), news (rambler).

Журналіст Світлана Кузьменко 28.07 2011 р. підготувала статтю для київської прес-служби tochka (net), є 25 фотографій. Повний варіант: news (tochka) — 68751.
Передрук на rat (a2d2).

13.08 2011 р. опублікувала відгук інформаційно-аналітична інтернет-газета "За рубежом" (Харків) (видання, присвячене новинам світу). Повний варіант: zarubezhom (info) (введіть у пошук "креативщики советской пропаганды").
Передрук на archive (is).

 

Блоги

Пост-реакцією на подію став допис на російському блозі від 9 листопада 2012 р.; враження (імпресії) блогера супроводжують 12 фотоматеріалів: maxolip (ru) — kompartija.

 

Фото

Плакат СССР, придбання.

Фотослужба провідного агентства новин "УНІАН" 27.07 2011 р. відзняла 24 фото з події. Детальні описи, світлини можна купити. Перегляд: photo (unian) — themes — 24949.

31 фотографій відзнято 27.07 2011 р. київською інформаційною агенцією Голос UA (Київ). Фотограф Олександр Бабич; фото можна купити. Перегляд:
photo (golosua) — 24989.

Інтернет-проект газети "Дзеркало тижня. Україна" (Київ) 27.07 2011 р. представив фотострічку з 10 світлин. Перегляд на zn (ua) (введіть у пошук "последними представителями школы советского").
Анонси на news (rambler), ukr (net), svodka (net).

Фотострічка з 8 світлин фотоагентства новин "Фотострічка \ PHL" (частина медіахолдингу "Evolution Media", власника ділового тижневика "Коментарі" і англомовного тижневика "Kyiv Weekly"). Фотограф Іван Черниш; світлини можна купити. Для перегляду на phl (ua) увести в пошук "выставка советских".
Анонс на ukr (net).

 

Відео

Журналіст Олег Шинкаренко зняв 6-хвилинний відеорепортаж для проекту Відеотека (входить до інтернет-видання "Телекритика"). Монтаж 4 серпня 2011 р. Для перегляду на video (telekritika) ввести у пошук "Селедку мне обычно".
Анонс на glavport. Відео є на youtube; singing-foot (livejournal); ruclip (com); купи (su); prikolizmy (ru), game-port (info).

 

Купити книгу

Зацікавилися альбомом? Придбайте його.

Плакат фото.

Наявність: тираж закінчується.

Ціна 400 грн.

Для купівлі пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Купити книги.

 

Пов'язані статті:

Малюнки олівцем, підручника купування.

 

Нагору