Малюнки, мистецтво скульптури (фото)

Малюнки олівцем (фото), мистецтво скульптури, пейзаж — купити.

Видавалася двічі:
2006 р. — представницьке видання (суперобкладинка, тиснення золотом);
2007 р. — демократичне (звичайна палітурка).

Камінний спалах. Петро Печорний. Кераміка і графіка. — 2 вид. — К., 2006–2007.

Монографія присвячена творчості професора КДІДПМД Петра Печорного. Добре ілюстрована, вона містить багато образотворчого матеріалу, який може стати в нагоді студентам — майбутнім скульпторам, графікам і керамістам.

Для мистецтвознавців, художників, студентів.
Наукове видання.

 

Малюнки олівцем

Скульптура

Книга

 

Малюнки олівцем

Для рисунків характерні динамічні зіставлення
горизонталей і вертикалей, прямих ліній і дуг, темного й світлого.

Малюнки олівцем (фото).

Техніці олівцевого начерку, опрацьовуваній зі студентських літ, присвячено і перший відгук викладача Євгена Святського "Мастер наброска" (1957). "Портрет Людочки" (1965, вугільний олівець) малювався за допомогою лінії і розтушовки. В іншому (1964) олівцевому портреті тонким світло-тіньовим моделюванням передано поривний стан юнки "на злеті". З часом від гострої графічності відбувається перехід до соковитості, до мальовничого поєднання контуру, світлотіні і штриха, з залученням у колірну характеристику цілого — кольору основи. Таким є створений м'яким цанговим олівцем "Автопортрет" (1976). До 1978 р. належить декоративний рисунок із двома птахами і левом з хвостом, що проростає квіткою. Мова плаката поступилася місцем декоративному осмисленню.

Малюнки олівцем. Він ніколи не розлучається з олівцем і блокнотом. Чи потрісканий і закіптюжений тиньк, чи зістарена, зачовгана дошка, крило птаха, листя рослини, кору дерев — він у всьому вбачає образ. Замальовує. У майстерні опрацьовує. В одному випадку його приваблює в побаченому ритм, в іншому — пластика, ще в іншому — поєднання плям, конструкція, колір. Творить лінійні й пластичні ритми, площини і сфери.

 

Малюнки фото

Рух є особливістю цих акварелей.

Малюнки фото, олівець.

У техніці акварелі створено понад сто робіт. Сучасність постає у моделюванні, найчастіше експресіоністичному. Зіставленням масштабних співвідношень дія інколи розгортається ніби в кількох планах, дає вихід погляду глядача ніби в інший простір, до інших сфер (наприклад, сполучаючи символіку земну з символами небесними). Рух є особливістю акварелей. А рух, динаміка, гострота відчуттів, експресивність й ірраціональне, непоясненна таїна казковості, притаманні йому, — одні з головних домінант сучасності.

Малюнки фото. Корпусна, багатошарова акварель дає густий, насичений колір. За всієї рухливості форми йому властиве монументальне бачення композиції, виявлене не лише в її лінійній і пластичній конструкціях, але й у колірній побудові. Часто зображення утримує або значна лінійно-площинна форма, або однорідна колірна пляма, де розгортається вся гама барв і вона виглядає єдино знайденою, цілісною і промовистою. Невеликі за розміром акварелі можна хоч зараз збільшувати, щоб перенести або на стіни (настінний розпис), або щоб виткати килим чи гобелен. Декоративне малярство (живопис) набуває синтетичного характеру.

В студентські роки він уважно вивчав декоративні елементи архітектури, образотворчі стилі, жанри картин, скульптурні деталі. Приваблювали Стародавній Єгипет, гончарні амфори Греції, доба стилю мистецтва бароко, архітектура епохи класицизму, імпресіонізм і модерн. Цікавили тонка пластика скіфського мистецтва, культура Київської Русі, художній світ фольклору, картини Тараса Шевченка, малюнки. Ілюстрації до казок, творів красного письменства, рисунки до пісень, зображення казкових мотивів є характерними (одна зі статей Володимира Підгори про нього так і називається — "Історія і казка").

 

Малюнок-пейзаж

Краєвиди й натюрморти
Петра Печорного створено у техніці пастелі.

Пейзаж малюнок.

Більшість краєвидів виконані французькою пастеллю "Раndа". Французька пастель, на відміну від наших сухих твердих "олівців", чи чеської "Gіосоndа", — є восковою, ніби масляною. Треба бути дуже уважним. Перетемнивши зображення, — належно його не висвітлиш, оскільки перекривати нанесений колір майже неможливо. Тому колір має лягати на чистий папір.

Малюнок-пейзаж. Пастель — і колірна, в ній відчувається мазок, але домінує тут штрих. Потрібно бути рисувальником. Працює на білому і тонованому, сірому папері. У пастелі "На околиці Лубен" (1997) відтворено стан похмурого, сірого дня, тому обрано сірий папір. Все одразу набуло необхідного монохромного тону, а здається, що площина в приглушеній мальовничій гамі написана кольором. Ця пастель наскрізь перейнята синім (кобальтом), котрий дає легкість, повітряність. "Єдина клуня на селі" (1997) намальована на білому папері. Тоді саме вдарило сонечко і завдяки обраній світлій основі, а також переважанню зеленкувато-жовтого кольору (село потопає в зелені) — все в аркуші засвітилося. Пастель світиться також завдяки незафарбованим "крапелинам" білого паперу. Поверхня аркуша — жива, рухлива, тремтлива.

У "Казкових деревах" (1997) ефект контрасту теплої і холодної колірних гам, графічне переплетіння гілок і стовбурів перетворює рисунок на потаємне феєричне видиво. Епічним розмахом позначено пейзажну панораму в "Розмові" (1997). У натюрморті "Соняшники" (1998) імпонує гармонія колірних контрастів, гра світлотіні, сяйливість сонячної барви.

 

Скульптура фото

Монументальні взірці мають значні розміри і вирізняються узагальненою мовою.

Фото мистецтво, скульптура.

Художні види в доробку представлені передусім керамічною пластикою. Монументальні скульптурні творіння складні, висотні, багатоступінчасті й чималі за розмірами. Серед п'ятнадцяти одиниць для Київського телецентру (1993–1994) "Лель" і "Берегиня" обсягом півтора на два метри, "Дзвіниця" та "Трійця" — заввишки два метри, "Весна" і "Рожаниця" — два з половиною метри, а "Древо життя" — сягає трьох метрів...

Скульптура фото. Він добре знає глину як скульптурний матеріал. Замолоду працював на Городницькому фарфоровому заводі, Інституті кераміки і скла (завідувач лабораторією). Надалі також мав справу з теракотою, шамотом, порцеляною (фарфором), фаянсом (майстерні УТОПІК). Завше охоче знайомиться з класичними зразками, античною спадщиною (вазописом). Форму амфори вважає досконалою, й інколи по-своєму інтерпретує.

 

Мистецтво скульптури

Монументальність декоративного твору —
досягнення кераміста.

Мистецтво скульптура.

Зі свого досвіду, будучи професором, завідувачем кафедрою КДІДПМД, Петро Печорний вважає, що рисунок є основою всього. Переконаний, що пошуки в рисунку — для скульптора, кераміста — обов'язкові. Його рисунки до керамічних скульптурних композицій часто стають добротними станковими аркушами.

Мистецтво скульптури. В композиції "Сила життя" (1980) показано сферу, що уярмлює живі пагони, проте вони пробивають її і вириваються назовні! Вириваються плодами, наче маківками, всередині яких сотні живодайних зерняток, що проростуть новими пагонами. Силу життя не замуруєш. У декоративному панно "Древо життя" (1985) у трьох об'ємах він явив таке багатство органічних і фантастичних форм, що ці стовбури, пророслі дивосвітом, здаються райськими деревами безсмертя — вічним проростанням, достиганням і розквітом.

1985 р. постає пласт "Корабель щастя", де стилізований борт корабля об'єднує однодумців-побратимів — і звірів, і тварин, і птахів, і казку, й реальність... З якою щиросердою усмішкою, легко й невимушено говорить про високі матерії у зовсім не легковажному, а справді розумному, ба, мудрому декоративному ключі! Вірніше — монументально-декоративному.

Та реалії побудовані інакше. Заклики до єднання — вони, звичайно, мають звучати вічно, але реалії такі, що мир завжди зіставлений з агресією. В яких образах можна передати абстрактні поняття миру й агресії? Те, що донесла нам фольклорна традиція, заснована на реаліях природи, де полярними є, наприклад, характери риб-антиподів (карася і щуки, скажімо) — розвивається досить оригінально: він ліпить дві "Космічні Риби" (1986) , одна з них — вся у пагонах росту, в квітах і птахах, інша ж — з роззявленою хижою зубатою пащекою та всілякими військовими "прибамбасами"... Цікаво, що у "Мирі" трубчасті символи — неначе живі стебла рослин, ніби капіляри й своєрідні органні злети музики, а в "Агресії" труби — це стволи кулеметів і гармат, перископи підводних човнів.

Його набуток досягає синтетичного рівня. А синтез — це, певне, найвище досягнення.

 

Скульптури олівцем (фото).

 

Книга

Малюнок пейзажу.

 

"Сходження" Є. Святський, В. Давиденко, Т. Головко, Н. Крутенко, І. Перцов, О. Роготченко, С. Сулименко.
Віншування В. Данилейко, І. Донич, Б. Іваненко, В. Костюк, Н. Костюк, М. Куницька, Ю. Силантьєв.

 

Малюнки пейзажу.

 

Оглав

Скульптур фото.

 

Ілюстрації

Скульптури.

Мистецтво малюнку.

Рисунки фото, олівець.

Пейзаж скульптура; малюнок.

Мистецтва фото.

 

Презентації, відзнака, рецензії

Презентації

Образотворчі картини (пейзажі, натюрморти), купити.

17 травня 2007 у актовій залі КДІДПМД ім. М. Бойчука відбулася презентація вітчизняній громадськості альбому творів і монографії. Серед кількасот присутніх було багато студентської молоді, колег, керівництво інституту, представники київської преси, Фонду культури, НАОМА й АМУ, співробітники посольств.

До презентації "Камінного спалаху" видавництво надрукувало запрошення у вигляді 4-сторінкової брошури з кольоровою обкладинкою. Наклад запрошень 120 прим., з них 28 персональних і 92 універсальних. Кожне персональне запрошення друкувалося лише в 1 примірнику — для конкретної особи. Персональні запрошення виготовлено для Бориса Олійника, Олександра Федорука, Сергія Білоконя, Михайла Селівачова, Василя Перевальського та ін.

26 липня 2007 р. відбулася друга презентація у Центральному будинку художника. Запросили вище керівництво НСХУ, колег, представників АМУ, спілчанського журналу.

 

Відзнака

Олівцеве малювання, купівля.

Видавець отримав І місце в номінації "Краща публікація документальних матеріалів" III Національного конкурсу "КеГоКе-2009".

 

Рецензії

Образотворчість — олівцеві малювання (придбання).

Допис Володимира Онищенка "Його роки — багатство наше" з'явився в тижневику "Шлях перемоги" (К., 2007. 20 черв. Ч. 25 /2766/. С. 9). Репродуковано обкладинку. Повний номер газети (12 с.) є в інтернет-архіві тижневика:
ukrnationalism (org) — 2507.pdf.

Другий допис В. Онищенка "Голос глибокий і дужий" вийшов в міністерському тижневику "Культура і життя" (К., 2008. 4 черв.). Опис публікації вміщено у поточному бібліографічному списку праць, випущеному парламентською бібліотекою (К., 2008; вип. 6, позиція 118). Випуск 6 можна завантажити у форматі doc на сайті Міністерства культури — mincult (kmu) (gov). Перегляд на govuadocs (com).

Рецензія Марини Дроботюк, третя в часі, опублікована в журналі "Образотворче мистецтво" (Київ). Сторінкова стаття (2009. № 3. С. 145). Почергово оглянуто головні розділи. В "ОМ" обкладинку відтворено в кольорі.

Четвертий огляд керамолога Олени Щербань побачив світ у "Бібліографії українського гончарства" (науковий щорічник; Опішне, 2010. Вип. 8, за 2006 р.). На трьох сторінках (с. 157–159), репродуковано обкладинку. Анотація є на блозі Олени Щербань — olenasunny на blogspot (com), перелік праць, поз. 116. Повний текст рецензії на сайті Інституту керамології:
ceramology-inst (gov) (ua) — hanko2011.

У цьому ж восьмому випуску "БУГ" подано бібліографічний опис і розгорнуту анотацію на півсторінки (с. 68). У реєстрі набутків Гончарської книгозбірні в Опішному відтворено обкладинку (с. 242). Випуск "БУГ" є на англомовному сайті issuu (com) (користувач yuriy gerasimenko).

Картини-пейзажі; образотворчі зарисовки — придбати.

 

Радіопередачі

У вересні 2007 р. монографія була представлена слухачам у 30-хвилинній передачі "Радіопрезентації" на Третьому каналі радіо "Культура" (входить до Національної радіокомпанії України). Ведучий Василь Марусик. До числа гостей передачі приєднався відомий композитор Остап Гавриш. В прямому ефірі обговорювали книжкові аспекти, відповідали на запитання радіослухачів. Повернення до прямого радіоефіру відбулося 18 березня 2009 р. завдяки наполегливості ведучого В. Марусика і зацікавленості слухачів.

 

Знайти

Монографія представлена в електронних і оффлайн каталогах бібліотек (Київ, Черкаси, Суми, Острог, Полтава, Опішне) — просто введіть в пошуковий рядок Google чи Яндексу назву "Камінний спалах" і знайдіть книжку в бібліотеці вашого міста. Або придбайте на нашому сайті.

Бібліографічний опис подано на вітчизняних і російських ресурсах. Приміром, на сайті studentus (com), інтернет-бібліотеці lib (znate), файлообміннику uadocs (exdat) (com). Є опис і в друкованій періодиці. Скажімо, у інформаційному бюлетені, випущеному бібліотекою КНУКІМ про надходження до фондів за 1-е півріччя 2013 р. (К., 2013, у реєстрі позиція 152). Бюлетень можна завантажити на сайті цього закладу — knukim (edu).

 

Купити книгу

Зацікавилися монографією? Придбайте її.

Малюнки олівцями.

Наявність: тираж розповсюджено.

Додатковий примірник
(ручна робота, м'яка обкладинка).
Ціна 400 грн.

Книги купити.

 

Пов'язані статті:

Навчальний посібник образотворче мистецтво. Підручник з образотворчого мистецтва. Пейзажі картин природи; натюрморти.

Найчастіше купують навчальний посібник — конспекти образотворчого мистецтва, архітектури, декоративно-ужиткового плину.

 

Нагору