Конспекти з образотворчого мистецтва, архітектури

Конспект образотворчого мистецтва, архітектури, декоративно-ужиткового — купити.

[Проспект про "Лекції з історії мистецтва"]. — [К., 2006].

Про перший випуск конспектів з архітектури, образотворчого мистецтва, декоративно-ужиткового (прикладного). Загальний опис змісту, поліграфія і дизайн, анотації, зразки ілюстрацій і шляхи придбання. Буклет надрукований для розсилки по спеціалізованих факультетах і кафедрах.

Для викладачів, студентів, бібліотечних працівників.
Довідкове видання.

 

Ціна лекційного комплекту200 грн.
Щоб купити, телефонуйте: (050) 803-64-90; (068) 876-58-62.

 

Загальна інформація

Видання

 

Конспект мистецтво

Магістральні шляхи давнього і сучасного мистецького буття —
Ви можете
купити весь курс.

Мистецтво конспект.

Лекційний посібник становить комплект з п'яти зшитків.

Кожен з них має 52 с. текстового матеріалу і додаткову вкладку з кольоровими ілюстраціями. Зарубіжна історія представлена в перших двох, вітчизняна — в третьому і четвертому. П'ятий присвячений зарубіжній і вітчизняній кераміці. Елементи художнього оформлення створено за ескізами Василя Кричевського.

Конспект мистецтво:

  1. Види, жанри, художня мова картин, стилі. Єгипет і Греція (антична класика й еллінізм), Рим і Візантія, романські стилеві ознаки і готика;
  2. Відродження в Італії (Джотто, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело) і Європі, доба стилю бароко. Архітектура класицизму, епоха рококо; імпресіонізм й модерн;
  3. Скіфська художня культура, мистецтво Київської Русі, барочні пам'ятки і образотворчість. Кращі портретисти Європи XVIII ст. Левицький й Боровиковський;
  4. Тарас Шевченко — малюнки, картини ("Катерина"). Юрій (Георгій) Нарбут і Василь Кричевський, Олександр Мурашко і Михайло Бойчук;
  5. Кераміка: порцеляна (фарфор), фаянс, майоліка і теракота. Гончарство Єгипту і амфори античних гончарів, теракотові скульптури й іспано-мавританська кераміка, фарфор і фаянс Європи.

Лекційний курс під егідою кафедри образотворчого мистецтва (архітектурний факультет Полтавського національного технічного університету; протокол рішення кафедри № 8 від 20 квітня 2006 р.).

 

Конспект архітектура

З часів давньоримського архітектора Вітрувія, автора відомих "Десяти книг про архітектуру", розрізняють три її пов'язані сторони: функціональну (тип і призначення будівлі), конструктивну (засоби створення споруди) і естетичну. У конспектах простежено історію архітектури від її початків до сучасності, синтез із образотворчістю та декоративно-ужитковим мистецтвом.

Конспект архітектура. Її зародження відносять до пізнього палеоліту (бл. Х тис. до н. e.), коли виникають перші стаціонарні житла і поселення. Вона формує просторове середовище для проживання людства, задовольняє матеріальні й духовні, зокрема естетичні потреби суспільства. Архітектурні стилі: романський, готичний, бароко і класицизм, рококо й модерн (ар нуво), експресіонізм. Засоби створення образу: формування простору, симетрія й асиметрія, архітектоніка, контраст і ритм, пропорції і масштаб.

Характерними є особливості арабського Сходу, до котрого належить Азія і Північна Африка. Міста арабського халіфату ділилися на три частини: 1) цитадель халіфа, правителя чи намісника з палацовим комплексом і мечеттю; 2) огороджені оборонними стінами квартали для військових загонів; 3) квартали ремісників і простолюду. Арабська мечеть нагадувала фортецю з глухими стінами, окремо підносився мінарет.

У ХХ столітті відбувається трансформація відповідно до напрямних, заданих науково-технічною революцією. В 1920-х рр. у Німеччині центром діяльності стає Баухауз — вища архітектурна і художньо-промислова школа. Після війни утворилися національні школи у Фінляндії (Алвар Гуго Аалто), Японії (Кендзо Танге), Бразилії (Оскар Німейєр), Італії (П'єр-Луїджі Нерві). Підноситься діяльність Латинської Америки, у Бразилії будується нова столиця Бразиліа. Сформувалися напрямки — конструктивізм, функціоналізм, бруталізм. Ле Корбюз'є — родоначальник конструктивізму. Корбюз'є сформулював 5 принципів нової архітектури.

 

Конспект з образотворчого мистецтва

Цей вид художньої діяльності поділяється
на малярство (інша назва живопис), скульптуру та графіку.

Конспект образотворче мистецтво.

Засоби стилів, жанрів дозволяють справжнім майстрам творити високохудожні зразки. Завдяки майстерному проникненню у глибини життя не відходять, а залишаються вікопомними образи у кращих малярських, графічних і скульптурних взірцях Відродження, класицизму й рококо. Посідають своє місце майстри імпресіонізму, представники модерну. В ХХ столітті виникають нові напрямки. Своїх прихильників у малярстві й літературі здобув символізм. У скульптурі поширюється кубізм (О. Архипенко), пізніше конструктивізм (Н. Габо і А. Певзнер), за ним сюрреалізм (А. Джакометті, Х. Арп), абстракціонізм (О. Колдер).

Конспект з образотворчого мистецтва (навчальний посібник). Жанри малярства: портрет, пейзаж, натюрморт, міфологічний, історичний жанр, побутовий. Портрети відтворюють портретованих осіб; картини-пейзажі — природу, урбаністику; картини-натюрморти — побутові постановки. За призначенням малярство буває монументальне і станкове, декораційне (театр і кіно), декоративне. Невеликі за розміром предмети називаються мініатюрою. Техніки: багатошарове і в один прийом.

Графіка: журнальна і газетна (карикатура), станкова (екслібрис), плакат (політичний, рекламний). Мова плакату найсильніше впливає на глядача. Жанри: станкова графіка, книжкова (ілюстрації), шрифт. Сюди входять ілюстрації до творів, малюнки до казок, рисунки до пісень, зображення до оповідань, повістей і романів. Техніки: рисунок твердими матеріалами (вугіль, сангіна, олівець), малюнок — рідкими (акварель, туш), друкована графіка (офорт, гравюра).

Скульптура має 2 основні різновиди — круглу скульптуру і рельєф. Буває монументальна і станкова скульптура, монументально-декоративна (оздоблює архітектурні форми).

 

Конспект декоративно-ужиткове мистецтво

Цей вид поєднує естетичні й практичні завдання. Охоплює процес створення побутових речей: тканин, меблів, начиння, одягу, прикрас, посуду. Сюди долучається більшість речей, з якими людина стикається в побуті.

Конспект декоративно-ужиткове мистецтво (функція підручника). Для ужиткового виробництва використовують природні або штучні матеріали (створені людиною). Природні матеріали — дерево, камінь, штучні — метал, скло, текстиль. Природні матеріали використовуються, відколи існує людство. Перші зразки штучного походження (статуетка з обпаленої глини) налічують понад 25 тисячоліть. У Середньовіччі фахова майстерність ремісників сягнула вершин. Приміром, за арабського халіфату Сирії й Іраку виготовляли позначені тонким смаком фаянсові вироби, вкриті люстром, мальований скляний посуд, метал, різьблення на дереві й слоновій кістці, дорогоцінні шовкові й парчеві тканини. Нині вироби зі штучних матеріалів становлять основну масу побутових предметів, що оточують сучасну людину.

Конспект ужиткове мистецтво. Вважається, що найдавнішим із створених людиною матеріалів є кераміка. Вироби з неї з-поміж інших видів декоративно-ужиткового мистецтва у конспектах оглянуті найбільш повно, їх розглянуто окремо. Читача зацікавлять гончарі Давньої Греції (античні амфори і вазопис), етруські статуї, теракотова армія імператора Цінь Шіхуанді. Вирізняються китайська порцеляна (паралельна назва — фарфор), фаянс Туреччини, іспано-мавританська майоліка. Знаменитий турецький напівфаянс досягає вершин у майстернях Кютах'я і особливо Ізника. Монументальні альгамбрські вази (мавританська Іспанія) вражали своєю красою сучасників і нащадків. Коли іспанський маляр Фортуні знайшов майолікову арабську вазу ХV ст., він із захопленням відгукувався про неї, як про найцікавіший зразок майоліки, який існує. Нині шедевр, що отримав назву "Ваза Фортуні", зберігається в Ермітажі.

 

Видання

Конспекти архітектура.

Наявність: тираж буклету розповсюджено.

 

Зміст проспекту

Передмова
Поліграфія
Художнє оформлення
Анотації
Шляхи придбання

 

Література

Навчальний посібник образотворчого мистецтва.

Буклет належить до двох одиниць літератури
про посібник:

  1. Буклет;
  2. Загальна інформація.

 

Знайти

Влітку 2006 р. буклети були надіслані до 30 вищих і середніх освітніх закладів. Тогоріч лекційні примірники придбали Миколаївський філіал КНУКІМ (Миколаїв), Полтавський університет кооперації України (Полтава), Гадяцьке училище культури ім. І. Котляревського (Гадяч). Нині їхні студенти мають змогу користуватися книжками безпосередньо в бібліотеці свого закладу.

Комплекти 2006–2009 рр. представлені у вітчизняних бібліотеках, їх бібліографія, описи і анотації є на значній кількості веб-ресурсів. Введіть у пошуковий рядок Google чи Яндекс слова "Ханко — Лекції з історії мистецтва" і знайдіть потрібну книжку в бібліотеці вашого міста.

 

Купити книги

Зацікавилися конспектами? Придбайте їх.

Художній розвиток мистецтва архітектури.

Наявність: продається.

Ціна комплекту (5 зшитків) — 200 грн.

Для купівлі пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Книги купити.

 

Нагору