4) Картини Тараса Шевченка, малюнки

Картини Тараса Шевченка ("Катерина"), образотворчі малюнки — купити.

Комплект з 5 зшитків.
Протягом 2006–2009 рр. посібник витримав
чотири перевидання.

Ханко Віталій. Лекції з історії мистецтва. — К., 2006–2009. — Зшиток 4.

Висвітлено творчість класиків, — Тараса Шевченка (картини, малюнки, гравюри), Олександра Мурашка і Юрія Нарбута, Михайла Бойчука й Василя Кричевського. Оглянуто національний поступ часів УНР, спадщину всього ХХ ст., включаючи бойчукістів, соцреалізм, шістдесятників і діаспору.

Для студентів, викладачів, мистецьких шанувальників.
Навчальне видання.

 

Комплект з 5 зшитків — 200 грн.
Щоб купити, телефонуйте: (050) 803-64-90; (068) 876-58-62.

 

Картини Тараса Шевченка

Книга

 

Картини Тараса Шевченка

Найяскравіші постаті вітчизняних художників —
Ви можете
купити курс.

Шевченко Катерина.

Його образотворчість визначила майбутні напрямні українського малярства другої половини ХІХ століття. В академічний період (1841–43) постали відомі олійні картини пензля Тараса Шевченка — "Катерина", "Селянська родина", "На пасіці", ряд пейзажів — картин природи і натюрмортів. Тоді ж постали графічні композиції на побутову тематику, акварель "Циганка-ворожка", зарисовки стилів архітектури, багато сепій, малюнків.

Картини Тараса Шевченка (портрети). З-поміж малярського спадку вирізняються невеликі інтимні речі. Особливу малярську славу здобули його портрети — повні індивідуальності чоловічі й елегантні жіночі. Окрему, і досить значну групу становлять автопортрети Кобзаря. До них входять портрети молодого віку в Петербурзі і пізніші серії автопортретів, створені на засланні, після заслання. Загалом він залишив нам свою мальовану автобіографію. (Нині портрети використовуються під час створення ілюстрацій до творів поета. Стають у нагоді Шевченкові автопортрети (і фото) творцям скульптури, мови плакату).

У акварелі "Циганка-ворожка" подається сюжет бувальщини. Дано досить виразну характеристику і довірливій простодушній дівчині, й балакучій ворожці. З почуттям остраху і надії, боячись глянути на "пророчицю", чорнява красуня чекає на її "вирок". Композиція будується в замкненому об'ємі. Стовбур, брама й гілка створюють облямування для сцени. Структура простору базується на лінійній і плановій перспективі, проте перехід органічний, природний. В моделюванні постатей відчутна перевага круглястих форм із плавно окресленими силуетами.

В роботах присутні декоративно-ужиткові елементи, котрим дослідники надають символічного значення — метал (посуд), кераміка (гончарство, предмети з фарфору, фаянсу), шкіра (упряж).

 

Картина Шевченка "Катерина"

Полотно написане 1842 р.,
ставши малярським продовженням поеми.

Картини Шевченка Тараса.

Образи своїх поетичних героїв Кобзар міг продовжити на полотні. Картина "Катерина", створена за мотивом поеми, відтворює образ героїні. У малярській композиції проступають звичні риси народної картини, — із її оповідністю, драматичним вмістом і повчальним висновком. Від народного образотворення — атрибути побуту, пейзаж картини, компонування постаті селянина.

Картини Шевченка. Нині значний інтерес серед інтернет-аудиторії викликає як поема, так і картина. За даними Яндекс Wordstat (лютий 2014 р.), запит "Шевченко Катерина" за місяць задали 16.519 користувачів (переважно молодь). Загалом тільки центральний запит із прізвищем поета у лютому оцінюється у Яндексі цифрою в 2,4 млн.

Детальніше: Картина "Катерина" Шевченка (малярське полотно, малюнки олівцем /фото/, чорнилом і тушшю; начерки, композиційна схема картини).

 

Малюнки Шевченка

Малярська і графічна спадщина Кобзаря —
можете
придбати її у огляді.

Декоративно-ужиткове — підручник образотворчого мистецтва, курс-конспект, навчальний посібник.

Малюнки Шевченка. До нашого часу збереглося 835 творів в оригіналах і гравюрах інших граверів, також у копіях, що виконані за життя Тараса Григоровича. Ще є дані за понад 270 робіт Кобзаря, що були втрачені або ж досі не знайдені. Оригінали датовані 1830–61 рр.

 

Малюнки Тараса Шевченка

Гравюри і рисунки послідовно створювалися
протягом усього життя.

Малюнки Тараса Шевченка. Образотворчі спеціалізації: маляр і графік. Жанри, в котрих працював: портрет, історичний, міфологічний, побутовий жанр і пейзаж. Застосовував малярські та графічні техніки: олійні фарби, акварель, малюнки свинцевим олівцем, сепію, туш і офорт. Певний вплив на художницьку манеру мали народна спадщина й стиль доби бароко, епоха європейського класицизму. Роботи почали збирати надто пізно, тому вдалося зберегти не повний обсяг спадку.

Докладніше: Малюнки Тараса Шевченка

 

Книга

Історичний курс, що виконує роль підручника з образотворчого мистецтва, навчального посібника (конспекту) з архітектури, можна знайти в бібліотеці Вашого міста. Або купити на нашому сайті.

Катерина Шевченка.

Друкарські відомості в загальному описі.

 

Зміст

Картина Шевченка.

 

Ілюстрації

Мистецьке буття від давнини до сучасності —
варто сьогодні
купити посібник.

Картини Шевченка.

Тараса малюнки, ілюстрації.

Катерина Шевченко, малюнок.

Картина Тараса, рисунки.

 

Знайти

Конспект представлено в електронних і оффлайн каталогах бібліотек держави (Київ, Харків, Львів, Миколаїв, Теребовля, Полтава, Гадяч, Миргород, Опішне). Просто введіть у пошуковий рядок Google чи Яндексу слова "Ханко — Лекції з історії мистецтва" і знайдіть його у бібліотеці вашого міста. Або ж придбайте на нашому сайті.

На ресурсах для студентів й аспірантів лекційні конспекти досить часто продаються (при цьому наводяться їхні бібліографічні описи). Деякі сайти розміщують їх серед рекомендованої літератури для аспірантів і дипломників. Наприклад, на веб-ресурсі diplom (kh) (ua), де пропонується написання дипломних робіт, їх подано у списку літератури для дипломників, що випущена 2006 р. На сайті aspirantura (org) (ua), призначеному для аспірантів, докторантів і пошуковців, їх також представлене у каталозі. Подібна каталогізація на diplom-ua (net).

У віртуальній бібліографічній довідці, що її надає об'єднана довідкова служба вітчизняних бібліотек — chl (kiev) (ua) — cgi-bin — sp, лекційний посібник рекомендують шукачам інформації. Приміром, по темі реалістичний напрямок Центральної й Східної Європи XIX століття (живопис) запитуючому порекомендували кілька джерел, зокрема, наш посібник (запитання 20643).

 

Купити книги

Зацікавилися лекціями? Придбайте їх.

Навчальний посібник образотворче мистецтво.

Наявність: у продажу.

Ціна (комплект 5 зшитків) — 200 грн.

Для купівлі звертайтеся: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Книги купити.

 

Нагору