Ілюстрації до творів, малюнки до казок

Ілюстрації до казок, творів; казкові малюнки олівцем — купити.

Печорний Петро. На отчій землі. — К., 2008.

Ілюстровані спогади сучасного художника, завідувача кафедрою КДІДПМД, професора, академіка. Написані жваво, мальовничо, з вільним викладом, вони яскраво окреслюють явища, колоритні постаті, містять значну кількість подробиць, схоплених чіпким, здатним до точного, характеристичного відбору, художницьким оком — саме цим вони і цікаві як сучасному, так і майбутньому читачеві. Багато образотворчого матеріалу.

Для художників, мистецтвознавців, студентів, шанувальників.
Документально-художнє видання.

 

Ілюстрації

До казок, пісень

Книга

 

Ілюстрації до творів

Графічна серія представлена образами Лукаша,
Леля, інших героїв драми-феєрії.

Ілюстрації творів.

Поезії Лесі Українки віддавна знаходять відгук у його образотворчості. Причому не лише в графіці. 1970 р. створена баклага "Лісова пісня" (порцеляна), 1971 р. — "Глечик із сопілкарем" (фаянс), декоративні тарілки за мотивами драми-феєрії (фаянс), таріль "Лукаш" (фаянс). Загалом у порцеляні (фарфорі) й фаянсі втілено десятки поетичних образів. 1980 р. пожиточна тематика, почата декоративно-ужитковими образами, продовжилася образотворчими засобами. Започаткував графічну серію "Лісова пісня" (фломастер, кольоровий олівець). Малюнки за поезіями втілюються і в подальші десятиліття.

Ілюстрації до творів. Згадує:

  • На ювілей поетеси 1971 р. відгукнувся роботами за мотивами "Лісової пісні". З'явився Лісовик, Лель, Мавка, інші герої цієї геніальної драми-феєрії. Закохався у цю тему і задоволений, що вніс і свою маленьку частку до відзначення ювілею поетеси. Мої роботи були оцінені Спілкою художників, Міністерством культури, Художнім фондом.

 

Малюнки до творів

Інтерпретації поезій Тараса Шевченка
включають олівцеві начерки, пейзажі, картини й ескізи.

Малюнки до твору.

Творчість Тараса Шевченка — одна з центральних тем для Петра Печорного, над нею він плідно працює вже кілька десятиліть. 2013 р. багаторічні зусилля відзначені вищою державною нагородою країни — став лауреатом Шевченківської премії. Вірші поета стали живодайним джерелом наснаги (водноряд з картинами Тараса Шевченка).

Малюнки до творів. Загалом інтерпретації поетичної спадщини Кобзаря багатоманітні. Окрім графічних образів і сюжетів, постають керамічні витвори — скульптури з шамоту, серія з кількох десятків монументальних тарелів, за котру удостоєний вищої державної премії. Призбиралося достатньо матеріалу для кольорового альбому, присвяченого цій тематиці. 1998 р. на пленері намальовано ряд пейзажних зразків олійного малярства (живопису), що представляють серію "Шевченківськими місцями". До неї входять пейзажі "Вітряний день", "Околиці села", "Рання осінь", "Дуб в селі Будище".

Зі споминів:

  • 1997 р., коли одержав звання Народного художника, організувався гурт у наше село Халепці на Полтавщині. До складу гурту увійшли О. Петренко, В. Скубира, В. Малинка, В. Мовчан, В. Сергєєв, І. Донич. А через рік, 1998 р., зачарований мальовничими пейзажами, гурт майже в тому самому складі вирушив на Черкащину Шевченківськими місцями. Жили в гуртожитку сільськогосподарського технікуму. І хоча через холод трохи мерзли руки, пленер вдався. Я намалював батьківську хату Кобзаря, хату діда Якима, дуб в Будищі, околиці Кирилівки. Зробили виставку в Державному музеї Тараса Шевченка у Києві, що минула з успіхом. Пейзажний етюд "Хата діда Якима" я подарував музею.

 

Малюнки до казок

Казкові герої, поетичні образи пісень і легенд
наскрізно проходять через композиції.

Малюнки до казки; ілюстрації творів.

Ця тема є однією з визначальних. Частина графічних зарисовок (олівцем, фломастером) є ескізами до скульптур і декоративних задумів, решта є самостійними станковими композиціями. Багато з графічних робіт з'явилися у 1990–2000-х рр. Витоки казкових героїв — зі скіфського мистецтва, художньої культури Київської Русі, творінь гончарів і різьбярів, козацького пісенного епосу.

Малюнки до казок. У 1980-х рр. створив чимало керамічних скульптурних і декоративних композицій на цю тему. До них належать тарелі "Казкові звірі" для дитячого комбінату Одеського заводу ім. Ленінського комсомолу (1984), скульптурне панно "Музика"; скульптури-фонтани "Рибки" і "Фантазія" для будинку культури у Полтаві (1985), оформлення інтер'єру Молодіжного кафе у Києві — бра "Гілка", "Сонечко", "Сова"; люстра "Півень"; скульптурне панно "Дерево життя"; скульптурні пласти "Корабель щастя", "Риби" (1985).

 

Казкові малюнки

Фантастичні мотиви часто
переплітаються із життєвими реаліями.

Малюнки казкові.

Це не обов'язково пряме ілюстрування сюжетів чи образів. Часто переосмисленню піддаються і життєві реалії. Приміром, 1997 р. намальовано пастельний пейзаж "Казкові дерева" (із серії "На Полтавщині"). Це реально існуючий пейзаж, проте він інтерпретований вже по-своєму. Переплетіння стовбурів і гілок перетворює пейзаж на феєричне видиво. Образи можуть бути і цілком уявними. Такими є, наприклад, "Птахи" (2000; акварель, темпера). Чимось перегукується з модерном, стилем мистецтва епохи бароко в Європі, добою Гетьманщини на Лівобережжі, образами імпресіонізму.

Казкові малюнки. Про дитинство:

  • Буяння садків і городів, шум високих розлогих верб, колосиста житня нива, що підходила прямо до нашого саду, вітряк на невисокому горбку прямо за городами, — все це у пам'яті, і при згадці викликає солодкий щем у душі, — це ніби казкова оповідь, котру читав давно-давно, а зараз поринув думкою в прочитане...

 

Ілюстрації до казок

Міфологічні образи й фантастичні істоти
мають прототипів у царстві природи.

Ілюстрації казок.

Рисунки у техніці туш-перо часто включають у себе образи звірів і птахів. Це можуть бути міфологічні образи, що прийшли з давньогрецької чи східної міфології (птах Фенікс, Сімаргл, Пегас). Прототипи цих фантастичних істот зустрічаються і в реальності — дивовижному царстві природи.

Ілюстрації до казок. Зі споминів:

  • Я дуже любив і зараз люблю казки; на ці теми у мене зроблено чимало. Коли в дитинстві лягав на живіт і вдивлявся у ґрунт, траву, листки і квіти, — бачив дивовижний світ. Мурашка з поклажею поспішала в свій мурашник, сонечко зі своїми червоними крильцями в чорних цятках переповзало з травинки на травинку, коник-стрибунець скочив мені на руку, і я хотів до нього доторкнутися, — але де там, він першокласний спортсмен.

 

Книга

Казковий малюнок

 

Зміст

Твори.

 

Архітектура книги

Малюнки до творів.

Казковий малюнок, казки.

Ілюстрації до казок, творів.

 

Презентація, відзнака, рецензії

Презентація

10 жовтня 2008 р. на відкритті персональної виставки "Дерево життя" у МУНДМ (Київ) відбулася презентація книжки київській публіці. До відомого музейного центру, розміщеного на території Лаври, прийшло чимало шанувальників, колег. До відкриття випущено 8-сторінковий буклет. Під експозицію відвели галереї другого поверху музею. Показ тривав понад два місяці, до 15 грудня 2008 р.

 

Відзнака

Образотворче придбання.

"На отчій землі" здобули книговидавцеві ІІ місце в номінації "Краща публікація документальних матеріалів" V Національного конкурсу "КеГоКе-2011".

 

Рецензії

Купівля картин.

Рецензія керамолога Богдана Пошивайла вміщена в науковому щорічнику "Бібліографія українського гончарства", що його випускає Інститут керамології (Опішне, 2012; вип. 10, про публікації 2008 р.). Займає дві сторінки щорічника (с. 215–216). Репродуковано обкладинку, стисло і досить сумлінно оглянуто розділи.

У 10 випуску "БУГ" дається бібліографічний опис і велика (сторінкова) розгорнута анотація (с. 86–87). Вони входять до керамологічного реєстру за 2008 р. Укладачі О. Андрушенко, О. Карунна, Г. Панасюк, Т. Хрипун. У 10 випуску щорічника в реєстрі надходжень Гончарської книгозбірні в Опішному (до 4 попередніх прізвищ додається О. Пошивайло) відтворено обкладинку (с. 161). Повна версія 10 випуску "БУГ" розміщена на англомовному сайті issuu (com) (користувач yuriy gerasimenko).

 

Знайти

Спогади представлені в електронних і оффлайн каталогах вітчизняних бібліотек (Київ, Харків, Чернігів, Полтава, Опішне) — просто введіть в пошуковий рядок Google або Яндексу слова "Печорний — На отчій землі" й знайдіть їх у бібліотеці вашого міста. Або придбайте на нашому сайті.

Книжці присвячено кілька абзаців у огляді експозиції 2008 р., написаному Іриною Бекетовою. Його можна читати на МУНДМ: mundm (kiev) — pechorny. Передрук на archive (is).

Назву обіграв у своїй статті "Спираючись на отчу землю" Олександр Бакуменко. Допис у газеті "Голос України" (Київ) присвячений експонованим тарелям Петра Печорного, відкритій у Фонді культури (2012. 2 лют. № 20 /5270/). Можна читати онлайн, або завантажити номер газети: golos (com) (ua) — 247393.

 

Купити книгу

Зацікавилися спогадами? Придбайте їх.

Ілюстраційна образотворчість — купівля.

Наявність: тираж розповсюджено.

Додатковий примірник
(м'яка обкладинка, ручна робота).
Ціна 300 грн.

Книги купити.

 

Пов'язані статті:

Підручники, посібники розвивають мистецтво.

 

Нагору