Ілюстрації до творів, малюнки до казок

4.29166666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.29 (12 Votes)

Печорний Петро. На отчій землі. — К., 2008.

Ілюстровані спогади сучасного мистця, завідувача кафедрою КДІДПМД, професора, академіка. Написані жваво, мальовничо, з вільним викладом, вони яскраво окреслюють явища мистецького буття, колоритні постаті, містять значну кількість подробиць, схоплених чіпким, здатним до точного, характеристичного відбору, оком художника — саме цим вони і цікаві як сучасному, так і майбутньому читачеві. Багато образотворчого матеріалу.

Для художників, мистецтвознавців, студентів, шанувальників.
Документально-художнє видання.

 

Ціна додаткового примірника170 грн.
Щоб купити, пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефонуйте: (050) 803-64-90.

 

Ілюстрації до творів

Малюнки до казок

Книга

 

Ілюстрації до творів

Графічна серія до "Лісової пісні" представлена образами Лукаша,
Леля, інших героїв драми-феєрії.

Поезії Лесі Українки віддавна знаходять відгук у його творчості. Це не лише графіка, а й кераміка. 1970 р. створена баклага "Лісова пісня" (порцеляна), 1971 р. — "Глечик із сопілкарем" (фаянс), комплект декоративних тарілок за мотивами "Лісової пісні" (фаянс), тарелі "Лісова пісня" і "Лукаш" (фаянс). Загалом у порцеляні (фарфорі) й фаянсі втілено десятки варіантів поетичних образів. 1980 р. пожиточна тематика, почата декоративно-ужитковою мовою, продовжилася засобами образотворчого мистецтва. Започаткував графічну серію "Лісова пісня" (фломастер, кольоровий олівець). Малюнки за поезіями втілюються і в подальші десятиліття.

Ілюстрації до творів. Автор згадує:

  • На ювілей поетеси 1971 р. відгукнувся творами за мотивами "Лісової пісні". З'явився Лісовик, Лель, Мавка, інші герої цього геніального твору. Закохався у цю тему і задоволений, що вніс і свою маленьку частку творчості до відзначення ювілею цієї великої поетеси. Мої роботи були оцінені Спілкою художників, Міністерством культури, Художнім фондом.

 

Творчість Тараса Шевченка — одна з центральних тем для Петра Печорного, над нею він плідно працює вже кілька десятиліть. 2013 р. багаторічні творчі зусилля відзначені вищою державною нагородою країни — став лауреатом Шевченківської премії.

Загалом авторські інтерпретації поетичної спадщини Кобзаря багатоманітні. Окрім графічних образів і сюжетів, постають керамічні витвори — скульптури з шамоту, серія з кількох десятків монументальних тарелів, за яку удостоєний вищої державної премії. Призбиралося достатньо матеріалу для кольорового альбому, присвяченого цій тематиці. 1998 р. на пленері намальовано ряд пейзажних зразків олійного малярства (живопису), що представляють серію "Шевченківськими місцями". До неї входять такі пейзажі, як "Вітряний день", "Околиці села", "Рання осінь", "Дуб в селі Будище".

Зі споминів:

  • 1997 р., коли одержав звання Народного художника, організувався творчий гурт у наше село Халепці на Полтавщині. До складу гурту увійшли О. Петренко, В. Скубира, В. Малинка, В. Мовчан, В. Сергєєв, І. Донич. А через рік, 1998 р., зачарований мальовничими пейзажами, гурт майже в тому самому складі вирушив на Черкащину Шевченківськими місцями. Жили в гуртожитку сільськогосподарського технікуму. І хоча через холод трохи мерзли руки, пленер вдався. Я намалював батьківську хату Кобзаря, хату діда Якима, дуб в Будищі, околиці Кирилівки. Зробили виставку в Державному музеї Тараса Шевченка у Києві, що минула з успіхом. Пейзажний етюд "Хата діда Якима" я подарував музею.

 

"Лекції з історії мистецтва". Ціна комплекту (5 зшитків)75 грн.
Для купівлі пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефонуйте: (050) 803-64-90.

Розвиток мистецтва, художня мова

 

Малюнки до казок

Ця тема є однією з визначальних у творчості. Частина графічних зарисовок (олівцем, фломастером) є ескізами до керамічних скульптур і декоративних композицій, решта є самостійними станковими творами. Багато з графічних робіт з'явилися у 1990—2000-х рр.

Малюнки до казок. У 1980-х рр. створив чимало керамічних скульптурних і декоративних творів на цю тему. До них належать тарелі "Казкові звірі" для дитячого комбінату Одеського заводу ім. Ленінського комсомолу (1984), скульптурне панно "Музика"; скульптури-фонтани "Рибки" і "Фантазія" для будинку культури у Полтаві (1985), оформлення інтер'єру Молодіжного кафе у Києві — бра "Гілка", "Сонечко", "Сова"; люстра "Півень"; скульптурне панно "Дерево життя"; скульптурні пласти "Казкові звірі", "Корабель щастя", "Риби" (1985).

Автор відзначає:

  • Рід Печорних має великий хист до мистецтва, до творчості. Любов до природи, неординарне бачення світу, котрий тебе оточує, велика любов і здібності до ремесел, до пісні, до казки — це все те, що належне художнику, творцю, суголосне нашому роду.

 

Історичний курс.
Ціна комплекту (5 зшитків)75 грн.
Для придбання телефонуйте: (050) 803-64-90.

 

Казкові малюнки

Казкова тематика наразі — це не обов'язково пряме ілюстрування сюжетів чи образів. Часто казковому переосмисленню піддаються і життєві реалії. Приміром, 1997 р. намальовано пастельний пейзаж "Казкові дерева" (із серії "На Полтавщині"). Це реально існуючий пейзаж, проте він інтерпретований автором вже по-своєму. Переплетіння стовбурів і гілок перетворює пейзаж на казкове видиво. Образи можуть бути і цілком уявними. Такими є, наприклад, "Птахи із казки" (2000; акварель, темпера).

Казкові малюнки. Про дитинство:

  • Буяння садків і городів, шум високих розлогих верб, колосиста житня нива, що підходила прямо до нашого саду, вітряк на невисокому горбку прямо за городами, — все це у пам'яті, і при згадці викликає солодкий щем у душі, — це ніби казка, яку читав давно-давно, а зараз поринув думкою в прочитане...

 

Про лекційні конспекти існує окрема література.

 

Ілюстрації до казок

Рисунки у техніці туш-перо часто включають у себе образи звірів і птахів. Це можуть бути міфологічні образи, що прийшли з давньогрецької чи східної міфології (птах Фенікс, Сімаргл, Пегас). Прототипи цих фантастичних істот зустрічаються і в реальному світі — дивовижному царстві природи.

Ілюстрації до казок. Зі споминів:

  • Я дуже любив і зараз люблю казки; на теми казок у мене зроблено багато творів у кераміці й графіці. Коли в дитинстві лягав на живіт і вдивлявся у землю, траву, листки і квіти, — бачив дивовижний світ. Мурашка з поклажею поспішала в свій мурашник, сонечко зі своїми червоними крильцями в чорних цятках переповзало з травинки на травинку, коник-стрибунець скочив мені на руку, і я хотів до нього доторкнутися, — але де там, він першокласний спортсмен.

За матеріалами
спогадів

 

Книга

Печорний Петро. На отчій землі : спогади / Петро Печорний ; упоряд. О. Ханко. — K. : Видавець Остап Ханко, 2008. — 170 c. : іл. — ISBN 978–966–2922–35–6.

 

Упорядник Остап Ханко.

 

Тверда палітурка (товщина картону 3 мм; покриття бумвініл), тиснення золотом. Розмір палітурки 25,9х20,8 см. Товщина корінця 16 мм. Формат 84х108 1/16. Офісний папір. Цифровий друк. Ум. друк. арк. 17,85. Наклад 250 прим.
Власна цифрова друкарня видавництва.

 

Архітектура книги

До творів

 

Зміст

Остап Ханко. Літературна грань таланту
Володимир Данилейко. Печать національної вічності
Творче кредо
Хронологія життя і діяльності

На отчій землі

Рід
Роїщенська Слобода
Дитинство
Війна
По війні
Перші малюнки
Альфрейне училище
Військо
Чернігів
Лавра
Мухінка
Городниця /Городницький фарфоровий завод/
Інститут кераміки і скла
Товариство охорони пам'яток
Об'єднання "Художник"
Поза об'єднанням
Вільний творець
Інститут декоративно-прикладного мистецтва
Радість творчості

Додатки

Перелік виставок
Музеї, де зберігаються твори
Реєстр ілюстрацій

 

Презентація, відзнака, рецензії

Презентація

10 жовтня 2008 р. на відкритті персональної виставки "Дерево життя" у МУНДМ (Київ) відбулася презентація київській публіці книжки "На отчій землі". До відомого музейного центру, розміщеного на території Лаври, прийшло чимало шанувальників, колег. До виставки видано 8-сторінковий буклет.

Експозиціонувалася кераміка, доповнена графічними творами. Під експозицію відвели галереї другого поверху музею. Виставка тривала понад два місяці, до 15 грудня 2008 р.

 

Відзнака

Образотворче придбання

"На отчій землі" здобули видавцеві ІІ місце в номінації "Краща публікація документальних матеріалів" V Національного конкурсу "КеГоКе-2011".

 

Рецензії

Рецензія керамолога Богдана Пошивайла вміщена в науковому щорічнику "Бібліографія українського гончарства", який видає Інститут керамології (Опішне, 2012; вип. 10, про видання, опубліковані 2008 р.). Стаття займає дві сторінки щорічника (с. 215—216). Репродуковано обкладинку, стисло і досить сумлінно оглянуто розділи книжки.

У 10 випуску "БУГ" дається бібліографічний опис і велика (сторінкова) розгорнута анотація про спогади (с. 86—87). Опис і анотація входить до реєстру керамологічної літератури за 2008 р. Укладачі реєстру О. Андрушенко, О. Карунна, Г. Панасюк, Т. Хрипун. У 10 випуску щорічника в реєстрі надходжень Гончарської книгозбірні в Опішному (до 4 попередніх авторів додається О. Пошивайло) репродуковано обкладинку (с. 161). Повна версія 10 випуску "БУГ" у електронному вигляді розміщена на англомовному сайті issuu (com) (користувач yuriy gerasimenko).

 

Знайти

Видання представлене в електронних і оффлайн каталогах вітчизняних бібліотек (Київ, Харків, Чернігів, Полтава, Опішне) — просто введіть в пошуковий рядок Google або Яндексу слова "Печорний — На отчій землі" й знайдіть спогади в бібліотеці вашого міста. Або придбайте персональний примірник на нашому сайті.

Спогадам присвячено кілька абзаців у огляді персональної виставки мистця 2008 р., написаному Іриною Бекетовою. Огляд можна читати на музейному сайті МУНДМ: mundm (kiev) — pechorny. Передрук статті є на ресурсі archive (is).

Назву книжки обіграв у своїй статті "Спираючись на отчу землю" Олександр Бакуменко. Стаття у газеті "Голос України" (Київ) присвячена виставці тарелів Петра Печорного, відкритій у Фонді культури (2012. 2 лют. № 20 /5270/). Статтю можна читати онлайн, або завантажити номер газети на сайті редакції: golos (com) (ua) — 247393.

 

Купити

Зацікавилися спогадами? Придбайте їх.

Наявність: тираж розповсюджено.

Додатковий примірник
(м'яка обкладинка, ручна робота).
Ціна 170 грн.

Відбиток 20 сторінок.
Ціна 40 грн.

Для купівлі пишіть: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефонуйте: (050) 803-64-90.

 

Плакати фото (СССР мова) — купити Пейзажі (картини природи), натюрморти

 

Нагору